• 1
 • 2
 • 3

3 Фактори во мувла БОРБАТА

Производите што ги нудиме. Решенија прават лесно. Кои една е за вас? Пронајди.

нашите производи

 • chiko solar mounting
 • chiko solar mounting

ЗОШТО Чико

Професионална производител на соларни монтажа во Шангај, Кина.
Обезбеди комплетната листа на дизајнот и производство и обработка на услуги.
Чико производи имаат UL2703, UL1703, AS1170 глобални стандарди за сертификација.

 

Шангај Чико соларни технологија копродукции, ООД

Чико Сончевиот дизајнира и произведува високо квалитетни системи за соларна монтажа за стан покрив, рамен покрив и земјата отворени површини. Без разлика дали мали или големи проекти, стандардни модели или наменска системи, го испорача она што ви треба. Чико Сончевиот е водечки производител во соларна индустрија. Ние обезбедуваме дизајн и производство и продажба и услуга на клиентите поддршка од нашето седиште во Шангај. Ние работиме со компании од САД, Мексико, Германија, Велика Британија, Бразил, Кореја, Тајланд, Австралија ......

Чико RAQ

Што ми е потребно да знаете за Чико? Ние одговори на некои од вашите прашања.

Чико Суд проектот

 • 200kW Chiengmai, Тајланд

  200kW Chiengmai, Тајланд

 • 500KW ОАЕ

  500KW ОАЕ

 • Fukuka Јапонија 500KW

  Fukuka Јапонија 500KW

 • Хокаидо 232KW

  Хокаидо 232KW

 • Холандија рамен покрив 40kW

  Холандија рамен покрив 40kW

 • Холандија метал покрив 200kW

  Холандија метал покрив 200kW

 • Сомалија 20kW

  Сомалија 20kW

 • Токио Јапонија 400kW U2V

  Токио Јапонија 400kW U2V

Чико меѓународна сертификација Стандарден систем

Чико Сончевиот сертификација
Чико Сончевиот сертификација
Чико Сончевиот сертификација
Чико Сончевиот сертификација
Чико Сончевиот сертификација
Чико Сончевиот сертификација
Чико Сончевиот сертификација
Чико Сончевиот сертификација
Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

WhatsApp Online Chat !